29.10.2012

Jak uniknąć elektryzowania się włosów. :)

Nadchodzi zima i włosy elektryzują się znacznie bardziej. Pomieszczenia są ogrzewane i znacznie mniej wietrzone a dodatkowo zbiera się w nich kurz. Włosy naładowane są dodatnio i fruwają na wszystkie strony. Dzieje się tak również gdy są przesuszone np. od prostowania oraz gdy mają styczność z  niektórymi tkaninami. Włosy naładowane są dodatnio podobnie jak tkaniny (z tworzyw sztucznych, wełny)  i odpychają się od siebie. Na głowy zakładamy także czapki i kaptury. Również podczas czesania, grzebienie wykonane z tworzyw sztucznych czy szczotki również powodują elektryzowanie się, włosy przyczepiają się do policzków. Ciężko takie włosy ułożyć, a im bardziej wysuszone powietrze tym bardziej latają nam wokół twarzy.

Aby uniknąć tego niechcianego problemu przede wszystkim należy włosy dobrze odżywiać. Włos odpowiednio nawilżony przestanie się elektryzować. Jeśli masz zamiar używać lokówki, suszarki lub prostownicy warto wybrać taką z jonizacją która zachowuje naturalną wilgotność włosów. Suszenie powinno odbywać się pod zimnym powietrzem (gorącego stanowczo unikaj), łuski włosa się wtedy zamykają i dodatnio naładowanym cząsteczkom trudniej wniknąć do wnętrza włosa. Do czesania warto używać grzebieni drewnianych i szczotek z naturalnego włosia, które można zwilżyć wodą.

Warto zacząć stosować odpowiednie zabiegi i preparaty do włosów.

Można używać oleje:
- arganowy
- rycynowy
- kokosowy itp.

Włosy potrzebują odpowiedniego nawilżenia zatem kosmetyki powinny zapobiegać elektryzowaniu się włosów. Zimą warto zaopatrzyć się w szampony i odżywki nawilżające, a także wygładzające włosy, zawierające dodatkowo składnik antystatyczny i ceramidy. Dobrym produktem jest jedwab, oczywiści należy używać tylko kropelki by nie obciążać włosów niepotrzebnie.
Raz w tygodniu można nałożyć na włosy odpowiednią nawilżającą maskę. Po wysuszeniu włosów można wmasować piankę, nałożyć żel, wosk, specjalne spray nawilżająco -wygładzający. Przed suszeniem można wmasować we włosy lotion nawilżający.

 Jednym z prostych sposobów ale bardzo krótkotrwałym jest zmoczenie delikatnie dłoni i przesunięcie ich po  włosach wtedy mamy chwilową neutralizację ładunków. :)

1 komentarz:

  1. blond-secrets.blogspot.com ~ sub i kom - z góry dzięki! ;)

    fajny blog, więc też dodaję do oglądanych ;))

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...