14.10.2012

Keratynowe ,,prostowanie" włosów.


Keratynowe prostowanie włosów tak właściwie nie ma za zadania prostowania ich. Terapia jest skierowana na poprawę kondycji włosów, przede wszystkim odżywianie by włosy zniszczone stały się gładkie i lśniące. Efekt prostych włosów to efekt uboczny tych zabiegów, ale jak najbardziej można w taki sposób włosy prostować.
Ten zabieg fryzjerski polega na zastosowaniu keratyny jako głównego składnika który jest budulcem włosów. Keratyna to substancja naturalna, która sprawia że włosy odzyskują zdrowy wygląd.  Keratynowe prostowanie włosów zapewnia dogłębną regenerację struktury włosów. Po zabiegu włosy nie puszą się, są gładkie i miękkie w dotyku oraz staną się podatniejsze na stylizacje. Keratynowe prostowanie nie wykorzystuje substancji chemicznych, więc zabieg nie jest szkodliwy a wręcz przeciwnie.

Zabieg jest polecany dla zniszczonych włosów wymagających regeneracji i odbudowy. Jest on jednak dosyć drogi od 200- 300zł za jeden zabieg, a efekt utrzymuje się do zaledwie paru miesięcy, ok. 2-5m-cy.
Najlepiej widać uzyskany efekt na włosach cienkich i puszących się.

Na wykonanie jednego zabiegu potrzeba ok 60ml. Dla włosów średniej długości i gęstości.
Sposób wykonania takich zabiegów można znaleźć w wielu źródłach jednakże w Polsce wykonuje je coraz większa liczba fryzjerów.

Co ważne o włosy należy dbać po zabiegu inaczej niż zwykle. Najpierw nie myjemy ich przez 2-3 dni, nie zginamy, nie wiążemy i nie spinamy, nawet nie zbieramy za uszy. Od czasu do czasu prostujemy prostownicą, przede wszystkim rano bo przez noc mogły ulec zniekształceniom. Również należy unikać basenu i sauny. Do mycia głowy używamy specjalnych szamponów i odżywek po takich zabiegach. Włosów nie farbujemy przez co najmniej 2 tygodnie. Obcinanie włosów należy wykonać po kuracji a nie przed.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...