15.10.2012

Farbowanie włosów

Dzisiaj opiszę wam krótko jak wykonujemy farbowanie włosów.

Włosy wcześniej niefarbowane czyli naturalne - na takich możemy uzyskać prawie wszystkie zmiany koloru, jeśli chcemy uzyskać jaśniejszy odcień o więcej niż 4 tony koniecznie trzeba przygotować włosy (rozjaśnianie wstępne).
Włosy poddane farbowaniu rozjaśniającemu - wstępnie wykonujemy pigmentację, potem jeśli farbujemy o dwa tony ciemniejsze to rozjaśnione włosy wymagają wyrównania włosów na całej długości jak i na końcówkach.
Włosy rozjaśniane - najpierw wykonujemy pigmentację, następnie jeśli farbujemy na odcienie więcej niż dwa tony jaśniejsze to wyrównanie koloru jest konieczne.
Włosy wcześniej farbowane - zaleca się najpierw dekoloryzację lub kąpiel rozjaśniającą, kolejno oddzielnie wykonujemy zabieg na końcówkach i na całej długości włosów  ponieważ znajdują się w nich barwniki które mogą powodować przyciemnienie koloru docelowego lub zbyt intensywny odcień.
Włosy siwe - najpierw wykonujemy pigmentację, jeśli farbujemy na odcienie ciemniejsze lub intensywnie barwiące to koniecznie trzeba wykonać wyrównanie koloru.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...