25.10.2012

Włosy rosną (jak) na drożdżach czy nie?

    Dzisiaj trochę o na temat drożdży czy wierzyć w to że włosy rosną szybciej czy nie...?
Być może jest dla niektórych cień nadziei. Szukałam, szukałam i coś znalazłam. Regularne picie drożdży (codzienne) może przyspieszyć wzrost włosów, ale niestety nie u wszystkich, trudno tutaj stwierdzić na ile % z nas zadziała. Normalnie jak to włosy mają w zwyczaju rosną ok. 1 cm na miesiąc. W fazie wzrostu włos przeciętnie osiąga 40-60 cm. 
Jeśli ktoś marzy od bardzo bardzo długich włosach musi zdać sobie sprawę, że ich długość jest uwarunkowana genetycznie, także ich ilość wypadania jest od tego zależna.
    Wróćmy do działania drożdży, mogą one zwiększyć wzrost do ok. 2 - 4 cm na miesiąc. 
Oprócz tego nadają włosom sprężystość i blask. U niektórych zauważa się też poprawę w przypadku wypadania włosów, zmniejszają liczbę po stosowaniu ok. 2 tygodni można zauważyć poprawę. 
    Nieznacznie, ale zmieniają przetłuszczanie się włosów. Włosy stają się też czasem mocniejsze. Poprawia się również stan końcówek.
Co ciekawe dobrze wpływają na rozdwajające się paznokcie i cerę. :) 

I jak zwykle ostrzegam, każdy organizm jest inny i inaczej reaguje, mogą powstawać całkiem przeciwne efekty np. cera może się pogorszyć, lub też inne niepożądane skutki.


Jak przygotować by uniknąć problemów żołądkowych:
Podzieloną kosteczkę (może to być 1/6,  1/4,  1/2, więcej nie polecam) drożdży piekarniczych, rozgniatamy widelcem a następnie zalewamy wrzątkiem ( zwykłej wody, mleka, kostki rosołowej) następnie przykrywamy kubeczek talerzykiem i czekamy aż jego zawartość ostygnie i tak przygotowany napój możemy wypić.
Drożdże są bogate w witaminy i różne inne składniki odżywcze, zatem jeśli zażywamy jakieś witaminy to może powstać w organizmie ich nadmiar i nam zaszkodzić,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...