23.02.2013

Jak dobrać stężenie oksydantu.Przygotowując farbę musimy zmieszać bazę koloryzującą i odpowiedni oksydant/utleniacz. Taką farbę nazywamy utleniającą. Jak właściwie go dopasować opiszę w tym poście. Co nie co było już wcześniej.
Najpierw określamy stan włosów,  poziom kolorystyczny ilość siwych włosów jeśli takie występują, wielkość odrostu.

Preparat o stężeniu 3% uwalnia ok. 10% tlenu zatem ton zmienia się o 1.  Woda o stężeniu 6% (20vol.) rozjaśnia o 1-2 tony, a o stężeniu 9% (30 vol.) o 3 tony.  12%-owy oksydant rozjaśnia o 4 tony.

Zbyt mocny oksydant podczas koloryzacji może nadać włosom żółty odcień szczególne gdy są to włosy wcześniej farbowane, ciemne. Zbyt niski utleniacz może zrobić nam na włosach plamy, wypłukiwać szybko barwnik lub nie pokryć siwych włosów.

Jeśli nie przestrzegamy czasu trzymania farby utleniającej na włosach to możemy je sobie zniszczyć.
Delikatne włosy potrzebują mniejszej mocy utleniacza niż włosy gęste i grube lub też krótszego czasu działania. 

Oksydantu o stężeniu 3% używać należy gdy chcemy uzyskać kolor ciemniejszy od początkowego lub na tym samym poziomie co początkowy.  Stosujemy do lekkiego pojaśniania włosów, przyciemniania.  Jeśli chcemy nieznacznych zmian i mamy niewiele siwych włosów to wybieramy właśnie ten. Jest on najdelikatniejszy dla naszych włosów.
Oksydantu o stężeniu 6% używać należy gdy kolor ma być jaśniejszy od początkowego o 1 – 2 tony lub pokrywamy znaczną ilość włosów siwych. Najczęściej stosowany przy farbowaniu włosów. Tutaj będzie już widoczna zmiana koloru, dokładnie pokryje siwe włosy.
Oksydantu o stężeniu 9%  używać należy gdy kolor ma być jaśniejszy od początkowego o  - 3 tony, a utleniacz 12% gdy o  – 4 tony. Najczęściej wybierany gdy chcemy znacznie rozjaśnić włosy.  Może znacznie podrażnić skórę dlatego nie nakładamy bezpośrednio na nią tylko tuż przy nasadzie.
Oksydant o stężeniu 12% bardzo mocno rozjaśnia włosy i najlepiej go unikać. Różnica do 5 – 6 tonów. Stosowany przy bardo grubych i ciężkich do zafarbowania włosów. 

Powodzenia w farbowaniu życzę! :))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...