10.05.2013

Symbole na kosmetykach :)

 Cześć :) Dzisiaj dla was zebrałam różne symbole, które spotykamy na naszych produktach. Zapraszam do zapoznania się, może coś was zaciekawi ;)


1. Symbol wskazuje na wykonanie opakowania z aluminium.
2. Produkt z takim symbolem trzeba wyrzucić do odpowiedniego pojemnika, ponieważ nadaje się do ponownego przetworzenia.
3. Kosmetyk nie będzie stanowił zagrożenia dla zdrowia człowieka, w przeciągu liczby miesiecy która jest podana na otwartym pudełeczku.  6M = produkt może być używany przez 6 miesięcy po otwarciu.
4. Produkt nie zawiera freonów, co oznacza że nie niszczy warstwy ozonowej.

5. Zielony znaczek oznacza, że producent kosmetyku finansowo wspiera budowę i funkcjonowanie systemu recyklingu odpadów.
6. Symbol oznacza, że w środku powinniśmy znaleźć ulotkę, którą należy przeczytać przed zastosowaniem produktu, gdyż producent zawarł w niej ważne informacje na temat stosowania i przechowywania kosmetyku.
7. Dłoń wskazująca na książkę informuje o łatwopalności kosmetyku.
Dopuszczalna temperatura przechowywania nie powinna przekroczyć 50 stopni Celsjusza. Opakowania nie można też nacinać ani nakłuwać nawet po zużyciu zawartości.8. Symbol  UVA oznacza, że dany produkt spełnia wymogi stawiane przez  Europejską Komisję  w zakresie skuteczności ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UVA, jest nieobowiązkowy i umieszczany na kosmetykach przeciwsłonecznych.


9. Symbol  ten jest również nieobowiązkowy, oznacza, że produkt i jego poszczególne składniki nie były przez nikogo testowane na zwierzętach.
Obowiązujące przepisy całkowicie zakazują wykonywania testów kosmetyków na zwierzętach.10. Kolejny nieobowiązkowy oznacza, że podczas paczkowania towaru producent skorzystał z uznaniowego standardowego systemu kontroli wagi lub objętości na etapie produkcyjnym (podawany jest przy zawartości nominalnej produktu [g] lub [ml]).


11. Symbol ,,303" oznacza całkowitą pojemność opakowania podaną w mililitrach. Umieszczany jest na opakowaniach aerozoli.
12. Symbol nieobowiązkowy, dotyczy produktów aerozolowych i jest gwarancją spełnienia polskich i europejskich wymagań stawianych tego typu wyrobom (oznacza butelkę o określonej pojemności).
 13. Symbol wskazuje na materiał z jakiego wykonano opakowanie.
PET - symbol politereftalanu etylenu.

14. LDPE oznacza materiał, z którego wykonano opakowanie danego produktu.
Jest również informacją o materiale, który podlega recyklingowi; podobnie ten symbol poniżej.
15. Znak CE oznacza, że wyrób jest zgodny z normami Unii Europejskiej i podstawowym kryterium przyznawania znaku jest bezpieczeństwo i zdrowie użytkownika. Oznaczenie jest obowiązkowe i musi być umieszczone na wyrobie przed wprowadzeniem go na rynek. Towar został wyprodukowany zgodnie z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Obowiązkowy dla ponad dwudziestu grup produktów, w tym urządzeń elektrycznych i zabawek.16. Poniższe znaki ekologiczne są potwierdzeniem na to, że  produkty lub usługi muszą spełniać ekologiczne normy podczas projektowania, produkcji, sprzedaży, użytkowania i utylizacji. Nie powodują negatywnego zagrożenia dla środowiska.
  17. BDIH – znak ekologiczny – do produkcji kosmetyków zostały użyte tylko surowce naturalne, typu: oleje roślinne, ekstrakty ziołowe, olejki eteryczne i substancje zapachowe pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów. Symbol ten na opakowaniu jest gwarancją kontrolowanego czysto-biologicznego produktu kosmetycznego, który jest przyjazny zarówno dla skóry jak i dla środowiska naturalnego.
Symbole na kosmetykach

18. Błękitny Anioł – znak ekologiczny wymyślony przez niemieckie Ministerstwo Środowiska. Jest najstarszym oznaczeniem ekologicznym tego typu na świecie. O przyznaniu eko-znaku decydują m.in. oszczędność w zużyciu energii, wpływ zastosowanych materiałów na środowisko i możliwości przetworzenia produktu.
Symbole na kosmetykach
 19. Jeżeli produkt posiada ten symbol oznacza to, że żaden ze składników użytych do jego produkcji nie jest pochodzenia zwierzęcego. Symbol ten jest znakiem handlowym należącym do Towarzystwa Wegańskiego – organizacji działającej w Wielkiej Brytanii i promującej weganizm.
Symbole na kosmetykach
 20. Od 2002 roku firma Ecocert zajmuje się kontrolowaniem jakości kosmetyków ekologicznych. Kupując produkt z tym znaczkiem masz pewność, że są one na pewno ekologiczne i zrobione z surowców naturalnych (m.in. nie testowane na zwierzętach, bez surowców modyfikowanych genetycznie, bez syntetycznych substancji zapachowych i barwiących, bez sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej, bez emulgatorów PEG (Polyethylene glycol, glikol polietylenowy).  Ecocert wymaga, aby na każdym produkcie z tym certyfikatem podana była ilość składników pochodzenia naturalnego oraz ilość składników pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych.5 komentarzy:

 1. przydatne informacje.
  świetny blog!
  Napewno będę tu zaglądać częściej:)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. przydatny post :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatny post, super! Wiele się z niego dowiedziałam, teraz już żadne oznaczenie nie będzie dla mnie zagadką ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis, przydaje się :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...