22.02.2013

Za nim zaczniesz mieszać farby


Zazwyczaj wybiera się spośród wielu dostępnych w sklepach farb jedną i z takową wraca do domu. Czasami jednak zdarza się, że chcemy zmieszać ze sobą kolory. Kiedy możemy to robić i na jakich zasadach się to opiera opiszę wam właśnie w tym poście.  
Miłego czytania!


Załóżmy, że chcemy uzyskać poziom 7.0, mamy dostępne dwie farby 6.0 i 8.0, możemy je spokojnie połączyć i otrzymamy efekt podobny do 7.0, jednak należy pamiętać, że farba może przyjąć barwę bliższą niższemu numerowi. Również kolor możemy otrzymać stosując inny utleniacz. Uzyskamy nr 7.0  gdy farbę z poziomu 8.0 nałożymy np. zamiast z 12%-ową wodą to z 9%-ową lub gdy farbę z poziomu 6.0 nałożymy z wyższą wodą np. z 9%-ową zamiast 6%-owej. Efekt nigdy nie będzie identyczny jakbyśmy użyli czystej gotowej farby 7.0.

Mieszanie takie odbywa się na poziomach , jednak czasami nie ma sensu mieszać gdy poziomy są daleko odległe od siebie, kolor będzie zbliżony bardziej do niższego poziomu..


Natomiast gdy chcemy uzyskać jakiś odcień trzeba kierować się kilkoma zasadami:

    
Naturalne można mieszać z zimnymi i ciepłymi.

Gdy nie ma dokładnego oznaczenia tzn. po przecinku/kropce nie występuje cyfra możemy po zmieszaniu otrzymać niepożądany kolor.

Beże mieszamy z ciepłymi kolorami i zimnymi.

Ciepłe odcienie mieszamy z ciepłymi odcieniami
Zimne odcienie mieszamy z zimnymi odcieniami.


 Przyciemnianie włosów:

Wykonujemy stopniowo, naturami i nie więcej jak o dwa tony.

Gdy mamy rozjaśnione włosy to naturą z ciepłym odcieniem, a nie zimnym ponieważ możemy uzyskać niechciany zielonkawy kolor.
Gdy zmieniamy odcień z ciepłego na zimny i odwrotnie to farbujemy naturą o wybranym poziomie i dopiero za jakieś 4-6 tygodni nakładamy zimny odcień by znów uniknąć zielonkawego odcienia.

Tutaj w mieszaniu odcieni mamy dużą swobodę ponieważ chłodny odcień uzyskamy mieszając 10.2 z 10.1, czy 10.10 z 10.21. Nie będzie to jednak identyczny odcień jak 10.2.


2 komentarze:

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...