22.02.2013

Jak wybrać prostownicę do włosów.Cześć ! :))
Jeśli zamierzasz zacząć przygodę z prostowaniem lub czas już wymienić starą prostownicę na nową to zapraszam do przeczytania dzisiejszego postu. :))

Jak wybrać prostownicę by stawiała czoła naszym oczekiwaniom??
Po pierwsze zwróćmy uwagę na temperaturę czyli możliwość regulowania jej i zakres. Jest to bardzo istotne dla zniszczonych włosów wtedy wybieramy maksymalnie 170 stopni. Włosy średniej grubości możemy potraktować temperaturą do 200 stopni, a włosy grube od 200 do 300.
Po drugie ważny jest czas nagrzewania płytek, który zależy od mocy prostownicy.  Im większa moc tym szybciej się nagrzeje zatem szukajmy takich o 170W.

Jeśli już mowa o płytkach to dzielimy je ze względu na rodzaj tworzywa z którego są wykonane.
Jedne z bardziej znanych to ceramiczne – równomiernie się nagrzewają, są wygodne i szybkie ponieważ są gładkie.
Płytki diamentowe jak sama nazwa kojarzy się z diamentem czyli charakteryzują się z niezwykłą trwałością i odpornością na uszkodzenia czy zarysowania. Są przy tym idealnie gładkie.
Płytki lustrzane – bardzo gładkie jak lustro, równomiernie rozprowadzają ciepło i ładnie wygładzają włosy.
Płytki teflonowe – zapobiega przed przyklejaniem włosów do płytek, chroni je przed wysoką temperaturą. Jednak nierównomiernie się nagrzewa i może przypalać włosy. Wadą jest również to, że łatwo ulega zarysowaniu.
Płytki metalowe i aluminiowe – nadmiernie się nagrzewają. Raczej nie są polecane.
Płytki tytanowe podobnie jak diamentowe są trwałe i odporne na uszkodzenia. Nadają się dobrze do włosów grubych.
Płytki tytanowo ceramiczne – połączenie obu wcześniej opisanych.

Wybór powłoki jest bardzo ważny i zależny od struktury włosów, długości i ogólnego ich stanu.  Jeśli chodzi o wielkość to im dłuższe włosy tym powinny być szersze (25 – 35mm). Gwarantuje to szybsze prostowanie włosów.  Warto też zwrócić uwagę na zastosowanie prostownicy bo jeśli chcemy używać jej do kręcenia loków to należy wybierać takie z węższymi płytkami (15-25mm) oraz o lekko zaokrąglonych obudowach płytek.  Zbyt szerokie płytki utrudniają prostowanie włosów przy samej skórze.

Ostatnio bardzo popularnym elementem urządzeń fryzjerskich jest jonizacja. Prostownice są również w nią wyposażone. Podczas używania prostownicy z jonizacją wytwarzane są jony ujemne i zatrzymywana jest woda wewnątrz włosa co zapobiega elektryzowaniu się ich. 

Funkcje na które warto również zwrócić uwagę to ochrona urządzenia przed przegrzaniem czyli termostat. Podczerwień zapewniająca równomierne nagrzewanie się płytek. System drgań, czyli ultradźwięki które nadają włosom idealną gładkość. Wytwarzanie pray przez płytki i możliwość prostowania mokrych pasm jeśli mamy takie potrzeby.  Płytki powinny być też ruchome, lekko wciskać się.
Co ważne dla bezpieczeństwa to obudowa powinna być termoizolacyjna, aby uniknąć niechcianych poparzeń.

Przechowywanie urządzenia zdecydowanie ułatwi nam blokada płytek, umożliwia ona rozstaw płytek, a także etui w którym będziemy przewozić prostownicę w czasie podróży. Możemy również przy zakupie zwrócić uwagę na wyświetlacz elektroniczny, na którym pokazane są obecne ustawienia prostownicy jak temperatura czy włączona jonizacja. Całkiem przydatny jest przycisk pozwalający wyłączanie prostownicy podczas przerwy w prostowaniu by nie odłączać jej z gniazdka. Dla osób, które często zapominają niezbędne jest automatyczne wyłączanie się urządzenia. 
Z dodatkowych funkcji możemy wziąć pod uwagę uchwyt na którym zawiesimy prostownice jeśli mamy takie miejsce oraz obrotowy kabel który może nam ułatwić pracę, a także długość kabla.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...