18.12.2012

JAk wybierać środki stylingujące do włosów.

Rodzaj produktu do stylizacji zależy przede wszystkim od rodzaju uczesania i włosów. Na włosy mokre nakłada się ok 15ml, rozprowadzając palcami lub grzebieniem.  Na suche włosy nakładamy palcami na poszczególne partie. Lakiery ze względu na skład, duszący zapach i estetykę rozpylamy z odległości 30 cm.
Zastosowania mocnych środków wymagają włosy grube, które trudno ułożyć. Używa się m.in. żeli, pianek i wosków. Dla cienkich włosów odpowiednie będą lotiony które odbijają je od nasady, zwiększają objętość i poprawiają połysk. Mocne preparaty mogą natomiast obciążać włosy.
Wiele trudu zadają włosy kręcone, suche i zniszczone. Trudno nadać im kształt, są połamane i puszące. Najlepiej do takiego rodzaju włosów nadają się emulsje które nadadzą kształt, uelastyczniają, i wygładzają, np. fluidy, mleczka, kremy. Kosmetyki te poprawiają kondycję włosów, ułatwiają rozczesywanie, chronią przed czynnikami szkodliwymi, nadają miękkość, połysk, natłuszczają, zapobiegają parowaniu wody.

Aby podkreślić linę fryzury stosujemy lekkie pianki, gumy, żele i fluidy. Nakłada się je na końce włosów, aby nadać im skręt czy do poprawy wyglądu loków.
Do utrwalania włosów stosuje się lakiery, w zależności od rodzaju włosów o różnej mocy.  Końcowy efekt podkreśli preparat nabłyszczający sama niejednokrotnie używałam nabłyszczacza z Joanny. Nałożenie go na włosy powoduje ochronę przed promieniowaniem UV, zdrowy wygląd i piękny błysk. Ten typ preparatów nie bardzo nadaje się na włosy przetłuszczające.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...