20.12.2012

OmbreHallo hallo.! :))
  Dzisiaj opisuję dla was czym jest ombre, które jest coraz bardziej popularne.
Przede wszystkim nie należy mylić tego z odrostem, który jest passe! Ombre hair jest to rozjaśnianie końcówek w taki sposób aby wyglądały jak najbardziej naturalnie, odcienie ładnie muszą ze sobą współgrać. U niektórych kobiet można zatem zauważyć, że mają już naturalnie jaśniejsze końcówki i żadne farbowanie nie jest im potrzebne. Trend pojawił się już spory czas temu, ale był wtedy jeszcze mało znany. Rozjaśnianie tego typu daje efekt odmłodzenia. Jeśli nie masz ochoty na drastyczne zmiany to jest to idealny pomysł. Jednak nie każda kobieta powinna się decydować na taki trend.
  Nie polecam ombre dla kobiet które mają włosy z tendencją do przetłuszczania się ponieważ będzie to bardziej widoczne. Również gdy włosy są cienkie lub osłabione bo będą wyglądały na pozbawione życia lub gdy mają zniszczone końcówki. Na włosach krótkich rozjaśnione końcówki będą wyglądały jak odrost. Także włosy proste nie dają ładnego efektu i takie które są stale upięte. Niewłaściwie dobrany kolor może źle wyglądać w przypadku gdy jest zbyt duży kontrast między kolorami. Najlepiej rozjaśnione końcówki wyglądają na brązach i blondach. Na włosach czarnych lub siwych należy najpierw zastosować farbowanie całości a potem dopiero rozjaśnianie, jednak należy pamiętać, że będzie trzeba farbować co jakiś czas odrosty. Kolor należy dobrać do typu urody.
  Dla kogo więc ombre?
Dla kobiet które posiadają włosy grube, mocne i gęste, mające skłonności do wywijania się, przede wszystkim długie o nie zniszczonych końcach. Najlepiej jeśli są to bujne loki lub fale. Nawet odpowiednio dobrane tony będą źle wyglądały gdy źle wykonane zostanie strzyżenie. Włosy normalne lub gęste przed rozjaśnianiem powinny być dobrze wycieniowane, by wyglądały na lekkie lub by dodać im objętości.

     Jeśli zdecydujesz się na obmre pamiętaj, że rozjaśnianie powoduje niszczenie włosów dlatego należy stosować odpowiednie odżywki które, zapobiegają wysuszaniu i wypłukiwaniu koloru.


Ombre odpowiednio dobrane i wykonane:


Ombre które ma zbyt mocny kontrast:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...