01.01.2013

Jak wybrać suszarkę do włosów

O bezpieczeństwie i wygodzie użytkowania raczej nie trzeba tutaj mówić bo to oczywiste. Kupując suszarkę warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry jak:
  • zakres suszenia, czyli większy bądź mniejszy podmuch z różną temperaturą; warto wybierać te z dość silnym nadmuchem i zimnym powietrzem, bowiem ciepło szkodzi włosom i stają się one bardzo suche i strasznie się niszczą,
  • moc suszarki czyli siła nadmuchu, im większa tym włosy szybciej wysuszymy, jednak dobór zależny jest po części też od rodzaju włosów; dla krótkich wystarczająca będzie 1400W, natomiast dla grubych i długich ok. 2000 W,
  • jonizacja powietrza, która powoduje wytwarzanie jonów ujemnych neutralizujących ładunki dodatnie powstające na powierzchni włosów; ładunki dodatnie otwierają łuski włosów, powodują puszenie się, włosy stają się matowe i szorstkie, a także elektryzują się; suszarki wyposażone w generator jonów ujemnych dbają o zdrowy wygląd włosów.
- Wcześniej gdy używałam suszarki bez jonizacji takiej z ciepłym nadmuchem włosy były naprawdę przesuszone i zniszczone, nie układały się i elektryzowały. Po użyciu prostownicy było jeszcze gorzej.. Jak dla mnie jest ogromna różnica gdy suszarka posiada funkcję jonizacji i jak najbardziej polecam.
  • dyfuzory, koncentratory itp., czyli końcówka suszarki - powodują skupianie się strumienia powietrza bądź jego rozpraszanie; dobry jest koncentrator który skupia powietrze i pozwala na skierowanie na wybrane pasmo włosów, umożliwia to nabłyszczanie włosów i wygładzenie ich,
  • rozmiar - do podróży korzystniejsze będą małe suszarki jednak przeważnie te większe korzystniejsze są dla włosów. Dostępne są również suszarki składane. 

Suszarka którą używam to  Rowenta Studio Dry CV4220:


- moc 2000 W,
- długość przewodu  1,83 m, 
- uchwyt do zawieszenia,
- ustawienia siły nadmuchu, trzystopniowa regulacja,
- regulacja ciepłe/zimne powietrze,
- funkcja jonizacji,
- koncentrator, który można zdjąć.

Posiada wszystkie funkcje, które w jak najmniejszym stopniu szkodzą włosom. Dla mojego częstego stosowania jest jak najbardziej odpowiednia. Ma elegancki wygląd i uchwyt do zawieszenia. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...