12.01.2013

Przedłużanie i zagęszczanie włosów.

Włosy które zagęszczą nasze dotychczasowe mogą być naturalne lub syntetyczne.
Włosy naturalne są odpowiednio przygotowywane do zabiegów chemicznych, termicznych i mechanicznych (naturalne włosy słowiańskie). Włosy syntetyczne tworzone są z włókien polimerowych, pod wpływem wysokich temperatur mogą się stopić i nie podlegają farbowaniu.

Wyróżnia się metody przedłużania i zagęszczania włosów:
  • Racoon,
  • Great Lenghts,
  • Monofibre - Dome.
Przedłużanie metodą Racoon pozwala na dowolne łączenie kolorów włosów,dlugści i wielkości oraz rozmieszczanie pasemek. Usługę można wykonać jako:
* przedłużanie - zwiększa się długość włosów (pełne),
* zagęszczanie - zwiększa się objętość włosów,
* tworzenie asymetrii, czyli nowej formy.

Za nim zabieg się rozpocznie należy przeprowadzić z klientką wywiad, ocenić jej obecny stan włosów i zapytać jakie ma oczekiwania.

Zagęszczanie.
Zwiększa objętość fryzury, nadaje się do rzadkich włosów. Do zagęszczania zakłada się mniej pasemek niż do przedłużania.

Przedłużanie.
Do tego zabiegu włosy muszą być zdrowe u nasady. Dzieli się je na 5 sekcji i w każdej z nich umieszcza sie odpowiednio pasemka. I sekcja to tylna część głowy. Do 1 cm naturalnych włosów nakłada się odpowiednią ilość pasemek w zależności od gęstości włosów. Do zakładania pojedynczych pasemek służy aplikator Racoon. Do tego zabiegu może być potrzebnych 150 - 200 pasemek. Zabieg trwa kilka godzin.

 Do pielęgnacji doczepionych pasemek przygotowano specjalną linię kosmetyków Racoon. Wzmacniają one strukturę włosów i nadają im blasku.  Z efektu przedłużonych włosów można cieszyć się  przez 3-4 miesiące, w zależności od indywidualnego tempa wzrostu włosów.

Więcej o tej metodzie możecie zobaczyć i usłyszeć -->  Racoon. Jest dokładniej opowiedziane i pokazane jak ten zabieg wygląda. Możecie również wejść na stronę Racoon Polska.

Przedstawicielem angielskiej firmy Dome Cosmetics Ltd., która proponuje zagęszczenie i przedłużenie włosów syntetycznych – Monofibre jest Firma Dome Cosmetics Poland.

,,Metoda Monofibre opracowana jest przez prekursora przedłużania włosów Simona Forbesa i obecnie jest stosowana w ponad 30 krajach świata.’’
Włosy syntetyczne Monofibre zawierają naturalną keratynę, umożliwiają dobranie koloru bez zabiegów chemicznych, mogą być poddawane zabiegom takim jak modelowaniu, myciu i czesaniu.
Metoda Monofibre - Dome polega na łączeniu cienkich kosmyków włosów z syntetycznymi i utrwalanie ich termicznie za pomocą urządzenia ceramicznego.  Dodaje objętości i długości. Nie uszkadza włosów naturalnych. Zabiegiem można cieszyć się od 2-4miesięcy, wtedy można je łatwo usunąć.
Ceny takiego przedłużania w salonach to od 600-800zł. Zależne jest to od ilości pasemek i długości. Jedno pasemko do zagęszczania włosów to koszt ok. 8-10 zł.
Obejrzeć jak wygląda takie przedłużanie możecie tutaj: klik.W metodzie Great Lengths używa się włosów naturalnych o różnej grubości i długości, w wielu kolorach. Pasemka posiadają złącza polimerowe, które są jednakowe i dzięki temu łatwo dopasowują się do długości i grubości włosów klienta.
Pasemka to włosy indyjskie, kobiety w Indiach w dniu ślubu oddają je na znak nowego życia. Pasemka poddawane są osmozie i pozbawia się je naturalnego pigmentu, następnie są przycinane i trwale farbowane.

System Great Lengths: umożliwia łączenie włosów w sposób niewidoczny i niewyczuwalny na głowie oraz zapewnia komfort i trwałość w łączeniach i codziennym noszeniu.

System ma trzy metody łączenia pasemek:
Air Pressure - jednorazowo zakłada się 5 pasemek za pomocą maszyny, dzięki której włosy są płaskie.
Standard - z użyciem ciepła; podgrzewa się łączenia za pomocą termostatu który reguluje optymalną temperaturę dla pasemek i włosów klienta.
Ultraschal - z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych, które aktywują łączenia do rozpuszczenia się.

Włosy doczepiane metodą Great Lengths nosi się 6-9 miesięcy. Należy jednak je odpowiednio pielęgnować jak w przypadku każdych doczepianych włosów.


Więcej informacji znajdziesz na greatlengths
 A tutaj <---- metoda Standard.
.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...