08.02.2013

Rozjaśnianie włosów - kiedy tego nie robić

W celu rozjaśniania włosów stosuje się różne techniki, które są do siebie podobne jednakże używa sie do nich innych preparatów. W salonie możemy wykonać:
*pojaśnianie włosów
*podkład rozjaśniający
*farbowanie rozjaśniające
*dekoloryzację
*rozjaśnianie właściwe
To jaki kolor uzyskamy zależy od naszej naturalnej lub sztucznej barwy włosów stężenia oksydantu oraz czasu działania rozjaśniacza.

Najpierw określany jest stopień rozjaśnienia włosów wg skali tonów która zawiera do 10 - 12 odcieni.
Na jej podstawie możemy określić zakres rozjaśniania. Zdecydowanie najmniejsza różnica będzie na najwyższym poziomie bo są to włosy koloru jasny, jasny blond. Natomiast największą przy kolorze czarnym bo zakres rozjaśniania mieści się w 6-7 tonie.

Wady i zalety rozjaśniania włosów
Do zalet  należy na pewno spełnione marzenie o jaśniejszych włosach, satysfakcjonujący nas wygląd. Niestety zbyt mocne odbrwienie przyczynia się do łamliwości włosów i wysuszenia ich. Pogarsza się wtydy wygląd i na głowie mamy ,,siano''. Plus tutaj jest taki że u kobiet z przetłuszczającymi się włosami wysuszenie zmniejsza ten problem oraz problem łupieżu.
Niestety jak przy każdej zmianie koloru pojawiają się odrosty, co zaburza upragniony wygląd, ciężko wtedy ich nie zauważyć gdy jest duży kontrast kolorów. Trudno jest również pokrycie samych odrostów.
Źle przeprowadzony zabieg rozjaśniania może nas wiele kosztować, nie tylko pieniędzy ale i samych włosów, narażone sa one na zniszczenie. Samodzielnie lepiej nie wykonywać tego zabiegu o więcej niż 2 tony. Proces rozjaśniania aby nie wpłynął destrukcyjnie na nasze włosy należy wykonywać etapami, jeśli chcemy przejść z koloru ciemnego na bardzo jasny. Należy także pamiętać że odbarwienie włosów wiąże się też z utratą możliwości stylizacji takich jak trwała czy nawet zwykłe układanie.


Zabieg rozjaśniania wykorzystuje się teraz przy bardzo modnym Ombre Hair.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...