13.02.2013

Dekoloryzacja

Zabieg umożliwia zmianę koloru włosów z ciemnego do jasnego odcienia. Inaczej mówi się, że jest to ,,zdjęcie farby z włosów''. Polega na usunięciu sztucznych barwników przed właściwym farbowaniem. Do wykonania dekoloryzacji używa się mieszaniny rozjaśniaczy w proszku z oksydantami:
ciemne i średnie brązy wymagają oksydantu 12%, ciemne blondy i brąz 9%, a pozostałe odcienie  blondu 6%. Zabieg wykonuje się w kwaśnym środowisku, następnie nakłada się barwiący preparat o odczynie zasadowym aby wyrównać odcienie.
Dekoloryzację przeprowadzamy w zależności od skali rozjaśniania, gdy np. mamy zmienić kolor o 1-2 tony to lepiej wykonać kąpiel rozjaśniającą.

Bardzo mocny rozjaśniacz to dekoloryzator, usuwa całkowicie barwniki z zafarbowanych w różny sposób włosów. W zależności od koloru włosów zabieg przebiega w określonej ilości etapów. Odbarwianie włosów nigdy nie pozwoli już na uzyskanie naturalnego koloru. Po zabiegu włosy zwykle poddawane są dodatkowemu farbowaniu w celu nadania im naturlnych kolorów.

Najtrudniej jest usunąć czarną farbę, może to potrwać nawet kilka miesięcy. Kruszenie, łamanie włosów itp. jest ściśle związane z dekoloryzacją i należy zdawać sobie z tego sprawę, aby przypadkiem na własną rękę nie zostać z ,,niczym'' na głowie. Przyspieszenie procesu odbarwiania zazwyczaj  tak się kończy...
Z zabiegu również należy zrezygnować jeśli ma się włosy osłabione i cienkie. W przypadku włosów grubych może dojść tylko do zniszczenia i efektu ,,siana''. Zdecydowanie łatwiej jest usunąć kolor gdy różnica między farbowanym a naturalnym odcieniem wynosi o 2-3 tony. Wystarcza wtedy jedna wizyta w salonie.


Należy pamiętać nie tylko o destrukcyjnych skutkach dekoloryzacji ale także o tym aby po jej wykonaniu włosy właściwie pielęgnować.!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...