14.02.2013

Pigmentacja - wstęp do farbowania

Zabieg pigmentacji jest często wstępem do farbowania włosów. Jej zadaniem jest wprowadzenie brakujących barwników do włosów. Dopigmentowanie przeprowadza się na włosach siwych lub rozjaśnianych, następuje wtedy wyrównanie koloru i chłonności.  Należy pamiętać, że mieszaniny pigmentującęj nie spłukuje się z włosów, mniej więcej po ok. 10 min. można wykonać farbowanie.
Na rynku można zakupić gotowe produkty do prepigmentacji, które mieszamy z niewielką ilością wody i taką nakłada się na włosy.
Pigmentację wykonuje się przy farbowaniu, rozjaśnionych wcześniej włosów, na odcienie ciemniejsze niż 2 tony lub o intensywnym zabarwieniu. 

Jeśli zabieg wykonamy odpowiednio włosy powinny wyglądać perfekcyjnie, lśniąco i zdrowo, a kolor nie powinien się wypłukiwać. Nie należy wykonywać tego na bardzo zniszczonych włosach. 


Pigmentacja nr 1, czyli jak wybrać farbę? 

Aby znaleźć odpowiednią farbę szukamy takiej o ton jaśniejszą niż chcemy otrzymać. np. marzy nam się ciemny brąz to wybieramy brąz. Musi to być farba podstawowa bez żadnego odcienia.
Np. ciemny blond 6.0, najlepiej z ''zerem'' ponieważ farby te są bardziej napigmentowane niż te bez zera.Pigmentacja nr 2, czyli profesjonalnie. 

W tym celu poszukujemy korektora koloru, czyli pigmentu.
Do wyboru mamy: żółty, który przyciemnia z poziomów 8, 9, 10 na niższe. Pomarańcz z poziomu 6, 7 na niższe. Czerwono-pomarańczowy dla poziomu 5-ego na niższy. Czerwień z poziomu 4 na niższy.
 Niewielką ilość wybranego pigmentu mieszamy z ciepłą wodą i nakładamy na suche włosy. Włosy poddajemy suszeniu i nakładamy farbę z wybranym odcieniem.


Fotografia z www.handsomemen.pl.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...