14.02.2013

Pigmentacja

Zabieg pigmentacji jest często wstępem do farbowania włosów. Jego zadaniem jest wprowadzenie brakujących barwników do włosów. Dopigmentowanie przeprowadza się na włosach siwych lub rozjaśnianych, następuje wtedy wyrównanie koloru i chłonności.  Należy pamiętać, że mieszaniny pigmentującęj nie spłukuje się z włosów, mniej więcej po ok. 10 min.  można wykonać farbowanie.
Na rynku można zakupić gotowe produkty do prepigmentacji, które mieszamy z niewielką ilością wody i taką nakłada się na włosy.
Pigmentację wykonuje się przy farbowaniu, rozjaśnionych wcześniej włosów, na odcienie ciemniejsze niż 2 tony lub o intensywnym zabarwieniu. 

Jeśli zabieg wykonamy odpowiednio włosy powinny wyglądać perfekcyjnie, lśniąco i zdrowo, a kolor nie powinien się wypłukiwać. Nie należy wykonywać tego na bardzo zniszczonych włosach. 


Pigmentacja nr 1, czyli jak wybrać farbę? 

Aby znaleźć odpowiednią farbę szukamy takiej o ton jaśniejszą niż chcemy otrzymać. np. marzy nam się ciemny brąz to wybieramy brąz. Musi to być farba podstawowa bez żadnego odcienia.
Np. ciemny blond 6.0, najlepiej z ''zerem'' ponieważ farby te są bardziej napigmentowane niż te bez zera.


 Pigmentacja nr 2, czyli profesjonalnie. 

W tym celu poszukujemy korektora koloru, czyli pigmentu.
Do wyboru mamy: żółty który przyciemnia z poziomów 8, 9, 10 na niższe. Pomarańcz z poziomu 6, 7 na niższe. Czerwono-pomarańczowy dla poziomu 5-ego na niższy. Czerwień z poziomu 4 na niższy.
 Niewielką ilość wybranego pigmentu mieszamy z ciepłą wodą i nakładamy na suche włosy. Włosy poddajemy suszeniu i nakładamy farbę z wybranym odcieniem.

Powodzenia.! :)
 


Fotografia z www.handsomemen.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...