15.02.2013

Farbowanie na olejFarbowanie na olej. Jeśli jeszcze nie obiło wam się o uszy, to farbowanie takie polega na nałożeniu dowolnego oleju na głowę ok. 2 łyżeczek w zależności od długości włosów, na minimum godzinę przed nałożeniem farby. Chodzi o to aby lekko natłuścić włosy nie przesadzając z ilością oleju, tak aby nie spływał z głowy. Olej ma na celu chronić głowę przed podrażnieniami, które wywołuje farba. Oleju nie zmywamy (nakładamy farbę podobnie jak przy pigmentacji). Według mnie lepiej nie kombinować z olejami tylko po prostu, jak to powinno się prawidłowo robić, farbę nakładamy na lekko przetłuszczone, ale nie za bardzo zabrudzone włosy.  W innym przypadku osłabiamy działanie utleniacza, utrudniając przy tym wnikania pigmentów z farby.
Farbowanie na olej sprawia, że otrzymamy kolor inny niż zamierzony, być może uda się, że nic się nie stanie, ale to tylko i wyłącznie zależy od koloru jaki mamy obecnie.
Podsumowując nie polecam żadnego olejowania włosów przed zabiegiem farbowania. Olejowanie służy do innych celów ---> czytaj tutaj.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...