02.03.2013

Rośliny - działanie i zastosowanie.

W kosmetyce mamy ogromną różnorodność  roślin i zawartych w nich substancji aktywnych.
 Zacznę od brzozy brodawkowatej (saponiny, flawonoidy) likwiduje łupież, zapobiega przetłuszczaniu się włosów, nadaje połysk i elastyczność włosom. Występuje w szamponach przeciwłupieżowych i do włosów przetłuszczających się. W sklepach możecie znaleźć wodę brzozową (chyba w daily, dawny schlecker)

Inną rośliną jest herbata chińska działa ściągająco na włosy, neutralizująco i chroni włosy podczas farbowania i rozjaśniania. Substancje czynne to garbniki, polifenole. Występuje w szamponach i kondycjonerach a także neutralizatorach po zabiegach chemicznych.

Znana wszystkim pokrzywa zwyczajna znalazła swoje zastosowanie w szamponach, odżywkach, płukankach przeciwłupieżowych i przeciwłojotokowych. Z własnego doświadczenia i opinii innych wiem, że bardzo wzmacnia włosy także polecam jeśli ktoś ma problemy z wypadaniem włosów. Oprócz tego działa przeciwgrzybiczo, zwiększa ochronę włosów i ich sprężystość.

M.in. dostępne w sklepach są szampony z zawartością pokrzywy lub w aptekach suszone liście pokrzywy.Ponadto na problemy z wypadaniem włosów dobry jest korzeń pokrzywy:

Korzeń pokrzywy wzmacnia cebulki włosowe, ale nie tylko bo włosy po zastosowaniu są puszyste i nie elektryzują się. Produkt polecany w szczególności do włosów osłabionych, zniszczonych jako preparat stymulujący odrost włosów. Do kupienia również w aptekach ok. 3zł/50g. Na opakowaniu podany jest sposób użycia.

Często na pułkach sklepowych znajdują się produkty z zawartością skrzypu polnego który działa rewitalizująco, dotleniająco, nadaje połysk, wzmacnia i działa przeciwłupieżowo. Znajduje się w szamponach. Dostępny w wielu sklepach Radical:
Chciałabym jeszcze dodać, że rośliny można zbierać samemu, np. świeże pokrzywy, których jest masa m.in. w lasach. Kolejne roślinki opiszę już niedługo.

Powodzenia w upiększaniu.! :))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Miło mi będzie jeśli zajrzysz tutaj ponownie.
Serdecznie zapraszam! ;)
Nie zawsze komentuję, ale zawsze zaglądam na blogi komentujących i często do nich wracam jeśli mnie zainteresują.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...