25.03.2013

Doczepianie włosów metodą "clip on"

Zapraszam do oglądania : CLIP IN / ON

Taśma z wybranymi przez nas włosami jest doczepiana za pomocą spinek. Ilość optymalna taśm to 7, daje ładny efekt, zawiera 15 klipsów.
Do  zagęszczenia będzie dobry zestaw np. 40cm 75g a do przedłużania - o nieco wyższej gramaturze.
Włosy doczepiać najlepiej naturalne ;)
Samemu można sobie doczepić, ale radziłabym z pomocą drugiej osoby, ładniej nam to wyjdzie.

Tutaj drugi filmik : klik.
Ważny jest też dobór koloru, powinien on pasować do naszych naturalnych, trzeba też uwzględnić ewentualny skręt włosa itp.




Przykładowy zestaw: 
,,Włosy marki Headstyler''
Zestaw składa się z 7 części do przedłużania włosów CLIP-IN CLIP- ON. Każda dopinka ma różną szerokość: 1 szt.- 20 cm z 3 klipsami, 2 szt.-15 cm z 3 klipsami, 2 szt.-10cm z 2 klipsami,2 szt.- 4cm na 1 klipsie, długość włosów 50cm kolor 613, cena 169 zł.

4.03.2013

Rośliny w kosmetyce - zastosowanie i działanie c.d


Cebula (Allium cepa L.) ma bardzo dobre właściwości ponieważ ogranicza powstawanie łupieżu i przetłuszczanie się włosów, wpływa też na ukrwienie skóry. Występuje w odżywkach i preparatach przeciw wypadaniu włosów.


O właściwościach cebuli przeciw wypadaniu i nie tylko możecie więcej poczytać TUTAJ. Jest tam też kilka przepisów na preparaty do włosów.



Chmiel zwyczajny (Humulus lupulus) regeneruje, reguluje wydzielanie łoju, nadaje połysk, lekko pojaśnia, ułatwia nam rozczesywanie i utrwala kształt. Występuje w szamponach wzmacniających podczas silnego łojotoku, łupieżu i grzybicy oraz w środkach stylingujących.


Najprostszym sposobem zastosowania jest płukanie włosów piwem po umyciu.










Chaber bławatek  (Centaurea cyanus Ldziała przeciw grzybicy, tonuje kolor włosów, łagodzi podrażnienia. Zastosowanie ma w tonujących płukankach do włosów siwych oraz w szamponach leczniczych.

 Kilka przepisów z wykorzystaniem bławatka znajdziecie TUTAJ.


Cytryna zwyczajna (Citrus limonodświeża, działa odkażająco, łagodzi, wzmacnia, działa ściągająco nadając włosom połysk i ułatwia ich układanie. Dodawana jest do szamponów, odżywek, farb i płukanek, a także środków do stylingu i utleniaczy.


Cytryna jest również dobra na poprawę skóry twarzy, pozbycie się wyprysków. Artykuły o niej możecie przeczytać: tutaj Cytryna 
i TUTAJ.

3.03.2013

Rośliny w kosmetyce - działanie i zastosowanie c.d.

Rumianek pospolity (Matricaria chamomilla L.) pogłębia złoty odcień włosów, często stosowany do naturalnego rozjaśniania. Ma działanie gojące, łagodzące i przeciwłupieżowe. Występuje w szamponach przeciwłupieżowych i tych przeznaczonych do jasnych włosów. Warto mieć na uwadze, że słynny rumianek jest równie często pomocny co szkodliwy, tzn. działać może drażniąco na skórę.







Szampon KLORANE na bazie rumianku ok. 25zł / 200ml.
Do włosów naturalnych, farbowanych lub rozjaśnianych blond.


















 Odżywka Joanna Naturia z dodatkiem rumianku i lnu. Do włosów zniszczonych po trwałej ondulacji lub rozjaśnianiu.








Szałwia lekarska (Salvia officinalis L) dezynfekuje, kojąco wpływa na  podrażnienia, ma działanie ściągające, barwi włosy siwe. Z właściwości wynika, że ma zastosowanie w płukankach do włosów siwych oraz szamponach do włosów przetłuszczających się.




Słonecznik zwyczajny (Helianthus annuus L) ma działanie nawilżające, wzmacnia płaszcz lipidowy włosów i skóry głowy. Używany do tworzenia masek, odżywek. Przeznaczony do włosów suchych. Pozyskuje się z niego olej.



Żywokost lekarski (Symphytum officinale L.) odżywia, ochrania i przyspiesza gojenie. Stosowany w szamponach leczniczych, kondycjonerach. Przeznaczony do włosów suchych.


KRAUTERHOF żel z wyciagiem z żywokostu.



2.03.2013

Rośliny w kosmetyce i herbata chińska

W kosmetyce mamy ogromną różnorodność  roślin i zawartych w nich substancji aktywnych.

Brzoza brodawkowata (Betula pendula Roth) (saponiny, flawonoidy) likwiduje łupież, zapobiega przetłuszczaniu się włosów, nadaje połysk i elastyczność włosom. Występuje w szamponach przeciwłupieżowych i do włosów przetłuszczających się. W sklepach możecie znaleźć wodę brzozową.

Herbata chińska (Camellia sinensis ) działa ściągająco na włosy, neutralizująco i chroni włosy podczas farbowania i rozjaśniania. Substancje czynne to garbniki, polifenole. Występuje w szamponach i kondycjonerach a także neutralizatorach po zabiegach chemicznych.

Znana wszystkim pokrzywa zwyczajna (Urtica dioica L.) znalazła swoje zastosowanie w szamponach, odżywkach, płukankach przeciwłupieżowych i przeciwłojotokowych. Z własnego doświadczenia i opinii innych wiem, że bardzo wzmacnia włosy także polecam jeśli ktoś ma problemy z wypadaniem włosów. Oprócz tego działa przeciwgrzybiczo, zwiększa ochronę włosów i ich sprężystość.

M.in. dostępne w sklepach są szampony z zawartością pokrzywy lub w aptekach suszone liście pokrzywy.




Ponadto na problemy z wypadaniem włosów dobry jest korzeń pokrzywy:

Korzeń pokrzywy wzmacnia cebulki włosowe, ale nie tylko bo włosy po zastosowaniu są puszyste i nie elektryzują się. Produkt polecany w szczególności do włosów osłabionych, zniszczonych jako preparat stymulujący odrost włosów. Do kupienia również w aptekach ok. 3zł/50g. Na opakowaniu podany jest sposób użycia.

Często na półkach sklepowych znajdują się produkty z zawartością skrzypu polnego który działa rewitalizująco, dotleniająco, nadaje połysk, wzmacnia i działa przeciwłupieżowo. Znajduje się w szamponach. Dostępny w wielu sklepach Radical:



Chciałabym jeszcze dodać, że rośliny można zbierać samemu, np. świeże pokrzywy, których jest masa m.in. w lasach.

1.03.2013

Wpływ kosmetyków na nasze pH i znów ta chemia

Naturalny odczyn włosów i skóry można określić w skali pH, optymalne jest lekko kwaśne i wynosi od 4,5 do 6. Wszystkie kosmetyki do pielęgnacji i ochrony włosów powinny mieć zatem odczyn zbliżony do naszego naturalnego pH. Te preparaty które mają aktywnie wnikać do wnętrza włosów powinny mieć pH zasadowe.

Włosy zbudowane są z białka, keratyny, która ulega rozpuszczeniu w środowisku  silnie zasadowym >10 i silnie kwaśnym <4. Wszystkie zabiegi na włosach powinny być wykonywane w ściśle określonym zakresie pH od 4 do 10. Tak samo jak w naszym organizmie, w kosmetykach znajdują sie bufory.

Bufory, pamiętacie z chemii??  to kompleksy - słaby kwas i jego sól lub słaba zasada i jej sól. Ich zadaniem jest utrzymywanie stałego pH, pod wpływem wprowadzonych do roztworu jonów, nie dopuszczają do gwałtownych zmian pH.
Bufory amonowe - utrzymują odpowiednio wysokie pH, występują w preparatach ondulujących w środowisku zasadowym oraz do rozjaśniaczy i dekoloryzatorów.
Bufory fosforanowe - utrzymują odpowiednio kwaśny odczyn, występują w środkach neutralizujacych.

Środowisko kwaśne - działają na włosy ściągająco, chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi jak promieniowanie UV. Włosy dzięki temu  będą gładkie, błyszczące.
Środowisko zasadowe - włosy pęcznieją, rozchylają łuski, dzięki temu można przeprowadzać zabiegi takie jak farbowanie, ondulacja. Po każdym zabiegu należy doprowadzić włosy do pH kwaśnego, inaczej będą szorstkie, matowe i osłabione.

PREPARATY FRYZJERSKIE I ICH pH:
4,5 - 6  odżywki; balsamy; toniki; środki do wodnej ondulacji : pianki, żele, fluidy; neutralizatory,
6,5 - 7,5 szampony, płukanki barwiące, delikatne środki do trwałej ondulacji, środki regenerujące włosy,
8 - 10 szampony głęboko myjące, farby, środki do trwałej ondulacji i chemicznego prostowania włosów, rozjaśniacze, dekoloryzatory.


LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...